[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3760: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
kvkmk.org • View topic - Покана за учество на ДЦЦ Бизнис Клуб

Покана за учество на ДЦЦ Бизнис Клуб

look into here for news about DCC
Добродојдовте на новата страница на пораки од одборот на Холандската Стопанска Комора во Македонија.

Moderators: nada-office, sonjamb

Покана за учество на ДЦЦ Бизнис Клуб

Postby sonjamb » Fri Mar 07, 2008 5:32 pm

Почитувани,Чест и задоволство ни е да Ве поканиме на првиот ДЦЦ Бизнис Клуб кој ќе се одвива во континуитет одсега па натаму во секој регион на Република Македонија, каде што има интерес за презентација на ДЦЦ и каде што имаме членки, пријатели и партнери.

Првиот Бизнис Клуб ќе се одржи на 11.03.2008 ( Вторник) во ресторанот “Домини” во Скопје, кој се наоѓа во склоп на Младинскиот Хотел и Феријален дом, со почеток во 20.30 часот.

Како интересен настан на овој бизнис клуб ќе биде издвоено присуството на голем потенцијален партнер на ДЦЦ од секторот за храна и пијалоци од Холандија, а тоа е господинот Марк Штајнер кој е сопственик на Пивара и свое брендирано познато холандско пиво.
Тој специјално за оваа пригода носи неколку пивски буриња со своето пиво за да би направил презентација на својот производ, а со тоа и ДЦЦ да направи дегустација и презентација на холандски производи во Македонија.

На обој Бизнис клуб ќе има презентација и на наши домашни квалитетни македонски компании од секторот на храна и пијалоци кои со своите производи ќе се представат пред холандските потенцијални партнери и компании.

Би сакале да напоменеме дека на овој значаен настан со свое присуство ќе не удостојат и представници на амбасадата на Кралството Холандија во Македонија, како и представници на власта и институциите.

Се надеваме на позитивен одговор од Ваша страна и секако присуство на првиот ДЦЦ Бизнис Клуб,


Срдечен поздрав,

Холандска Стопанска Комора во Македонија
Скопје, 06.03.2008
sonjamb
 
Posts: 83
Joined: Thu Nov 15, 2007 4:19 pm

Return to General DCC news---Добродојдовте

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron